• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start
IV Liceum Ogólnokształcące beneficjantem projektu Erasmus+ Drukuj
Słynące z aktywności w zakresie współpracy międzynarodowej IV Liceum Ogólnokształcące uzyskało akceptację wniosku Erasmus+ Akcja K1 - mobilność szkolnej kadry pedagogicznej, którego realizacja będzie sfinansowana z  programu PO WER. Tytuł projektu: Wzmacnianie efektywności funkcjonowania IV Liceum Ogólnokształcącego im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie poprzez wzrost kompetencji zawodowych nauczycieli. Osią projektu jest założenie, że tylko solidarność w działaniu jest warunkiem podnoszenia jakości pracy szkoły.

Założeniem projektu jest udział  dyrekcji szkoły oraz 11 nauczycieli w szkoleniach metodycznych, które wyzwolą kreatywność i zaktywizują  grono do podejmowania innowacyjnych działań z wykorzystaniem nowoczesnych, atrakcyjnych i skutecznych narzędzi  pracy, w celu podnoszenia efektów kształcenia i kształtowania europejskiego charakteru placówki.

Realizacja projektu  otwiera szkołę na nowoczesność,  na inne kultury, a tym samym  czyni ją przyjazną i atrakcyjną dla naszych  uczniów. Dzięki projektowi ,  szkoła podniesie jakość pracy, wzbogaci ofertę edukacyjną, co przełoży się na wzrost efektów nauczania i szans życiowych naszych uczniów świadomych swojej tożsamości europejskiej.

Wymiana doświadczeń z nauczycielami kreuje szerszy wymiar europejskiego profilu placówki i stwarza okazje do nawiązywania przyszłej współpracy z innymi szkołami za granicą.

Projekt opracowały: Dorota Kidała i Barbara Brzezowska-Lubawska.