• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start
Nowoczesność i edukacja w IV LO Drukuj

_DSC1617.jpg

W IV LO wszyscy uczniowie mają możliwość korzystania podczas zajęć lekcyjnych ze specjalistycznych urządzeń, które poprawiają jakość i komfort pracy.

_DSC1655.jpg

Wykorzystywanie dużego ekranu projekcyjnego lub powiększalnika pomaga uczniom równolegle uczestniczyć w lekcji, tj. korzystać z informacji wyświetlanych na ekranie lub powiększalniku (mogą to być polecenia, tekst, fotografie, reprodukcje obrazów, fragmenty filmów) i jednocześnie pracować z bazowymi materiałami edukacyjnymi - książką, ćwiczeniami, itp.

_DSC1642.jpg

Konstrukcja projektora oraz powiększalnika umożliwia także stworzenie samodzielnego stanowiska pracy dla uczniów z wadami wzroku, dzięki temu powiększony tekst, obrazy przyczyniają się do ich efektywniejszej nauki.

_DSC1627.jpg

 

Uczniowie z wadami słuchu mogą korzystać z wzmacniacza głosu, który wpływa na barwę i ton głosu oraz rytm mówienia, co powoduje zwiększoną skuteczność w porozumiewaniu się z otoczeniem. Sprzęt ten wykorzystywany jest także podczas różnorodnych projektów (językowych, społecznych, np.: wywiady), w których uczniowie mogą eksperymentować i w sposób kreatywny zmieniać swój głos, język, tworząc w ten sposób zupełnie nową jakość komunikacyjną.Urządzenie jest również doskonałym narzędziem do mobilnych zastosowań np.: prezentacji, wykładów, zajęć aerobiku.

 

p1010038.jpg

 

Nasza szkoła dysponuje także gabinetem EEG Biofeedback. Terapia EEG Biofeedback wspiera funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Przy użyciu zestawu komputerowego z odpowiednim oprogramowaniem, osoba poddawana terapii, spełniając ustalone kryteria gry, którą widzi na monitorze, wpływa świadomie na obraz własnych fal mózgowych. Metoda terapii EEG Biofeedback jest skuteczna w niwelowaniu problemów szkolnych (dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii, dysortografii), zaburzeń uwagi, koncentracji i pamięci, zaburzeń zachowania, stanów lękowych i depresji, zaburzeń snu, zaburzeń odżywiania, pomaga w leczeniu przewlekłego zmęczenia i stresu. Każdy uczeń może wziąć udział w treningu wspierającym jego rozwój intelektualny, emocjonalno – społeczny, osobisty. 

_dsc0162.jpg

 

W IV LO prowadzone są zajęcia z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej w bardzo dobrze wyposażonej sali korekcji. Program korekcji wad postawy i usprawniania ruchowego opracowywany jest indywidualnie do potrzeb każdego ucznia. Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

 

_DSC1671.jpg

_DSC1674.jpg

W naszej szkole uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych w klasach integracyjnych wykorzystują na bieżąco specjalistyczne urządzenia i sprzęt podczas zajęć lekcyjnych. Dzięki temu młodzi ludzie z trudnościami sensorycznymi (wzrokowymi lub słuchowymi) oraz ruchowymi doskonale funkcjonują podczas lekcji.

Jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną, która odpowiada na zróżnicowane potrzeby edukacyjne młodych ludzi, którzy funkcjonując w dynamicznym, współczesnym świecie są  zafascynowani nowoczesnymi możliwościami technicznymi.