• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start
IV Liceum Ogólnokształcące i Wydział Politologii UMCS Drukuj
 – czyli młodzież licealna na wykładach uniwersyteckich.
 
_dsc0176.jpg
 IV LO w Chełmie od siedmiu lat współpracuje z Wydziałem Politologii UMCS w Lublinie. Licealiści wdrażają się w rytm pracy studenckiej,  jeżdżąc cyklicznie na zajęcia otwarte na uczelnię, ale także pracownicy naukowi Politologii są częstymi gośćmi w szkole. Nagrodą za zajecie I miejsca przez młodzież IV LO w debatach oksfordzkich organizowanych przez UMCS  był wykład samego prodziekana Wydziału Politologii Pana profesora dr. hab. Marka Pietrasia.  


Dorobek pana Profesora obejmuje łącznie ponad 160 publikacji, a wykład który zaprezentował uczniom, dotyczący problemu terroryzmu we współczesnym świecie, wzbudził ogromne zainteresowanie. Zarówno młodzież jak i nauczyciele wyszli z prelekcji nie tylko bogatsi w wiedzę o mechanizmach powstawania zjawisk terrorystycznych, o zagrożeniach wynikających z tychże zjawisk ale również wymieniali poglądy z panem profesorem, który jest niezwykle otwartym i pełnym pasji człowiekiem.

Organizatorami spotkania była pani Marzena Koprukowniak dyrektor IV LO oraz pan Kamil Pruszkowski nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

_dsc0166.jpg

_dsc0179.jpg

_dsc0180.jpg  _dsc0192.jpg