• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow spotkanie w Islandii
Spotkanie w Islandii Drukuj
 
Grupa nauczycieli i uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie uczestniczyła w dniach 25-31 maja br. w spotkaniu szkół partnerskich w Islandii. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, którzy mają dobre wyniki w nauce i wyróżniają się w działalności społecznej - Agata Wojciechowska i Paula Drzewicka oraz nauczyciele Barbara Brzezowska-Lubawska i Anna Hołub.
   
Spotkanie było podsumowaniem trzyletniej pracy w projekcie Programu Socrates Comenius nt. Europejscy nastolatkowie-porównanie stylów życia. Organizatorem spotkania była szkoła Dalvikurskoli z Dalvik. Oprócz nauczycieli z IV LO w spotkaniu uczestniczyły delegacje ze szkoły ITIS w Francavilla Fontana we Włoszech i Molledalsgymnasiet z Malmo w Szwecji.
   
Wyjazd do Islandii oraz uczestnictwo w spotkaniu były niezwykłym i niezapomnianym przeżyciem dla uczniów i nauczycieli. W trakcie spotkania uczniowie prezentowali wyniki swojej pracy nad zadaniem dotyczącym zasad zdrowego trybu życia młodych ludzi. Młodzież przygotowała gazetki, strony internetowe i filmy dotyczące tego tematu w języku angielskim, który jest językiem roboczym projektu.
   
Uczestnicząc w projekcie młodzież IV LO doskonali umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w czasie spotkań z kolegami z Włoch, Szwecji i Islandii. Spotkania takie dają możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, nawiązania nowych znajomości i zawarcia przyjaźni.
Islandia jest pięknym, zupełnie prawie nieznanym w Polsce krajem. Wyspę zamieszkuje tylko około 400 tysięcy mieszkańców. Miasto Dalvik, w którym odbywało się spotkanie liczy tylko ok. 1,5 tysiąca ludzi.
   
Oprócz pracy nad zadaniami projektu uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu uczestniczyli w wycieczkach. Mieli możliwość podziwiania niezwykle pięknych islandzkich krajobrazów z nieskażoną, dziką przyrodą, poznania osobliwości wyspy takich jak wodospady, urokliwe jeziora, gorące źródła. Niesamowitych przeżyć dostarczyła kąpiel w basenach termalnych. Organizatorzy spotkania zapewnili uczestnikom możliwość aktywnego spędzania czasu organizując jazdę konną i rozgrywki w piłkę wodną. Wszyscy mieli też możliwość bezpłatnego korzystania z świetnie wyposażonej siłowni i basenu z wodą termalną.

Uczestnicy spotkania wrócili urzeczeni Islandią oraz pogodnymi, gościnnymi ludźmi zamieszkującymi tą wyspę.