• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start
Dzień Otwarty oczami absolwentów IV LO Drukuj
startowka-kopia.jpg
 
 
"Nikogo nie zgubić, każdego rozwinąć", czyli Dzień Otwarty w IV LO
Każdy z nas przez całe swoje życie boryka się z różnymi wyborami. Wybór szkoły, kierunku studiów lub miejsca pracy. Obecnie przed gimnazjalistami stoi wybór odpowiedniego liceum. Miejsca, które będzie zarówno kształcić jak i rozwijać pasje i zainteresowania przyszłych uczniów. Taka placówka, która zapewni bezpieczeństwo, spokój jak i dobrą zabawę. Taką szkołą bez dwóch zdań jest IV Liceum Ogólnokształcące im.dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie.
24 kwietnia 2017 roku liceum wyszło gimnazjalistom naprzeciw organizując coroczne dni otwarte, podczas których przyszli uczniowie mogli uczestniczyć w spacerze po szkole, pracowniach naukowych jak i obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez obecnych uczniów IV Liceum.
"Tutoring, rozwój, sukces". Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne dni otwarte.

Czy nie tego właśnie potrzebują uczniowie? Szkoleń, dzięki którym młodzi ludzie mogą czerpać wiedzę oraz doświadczenie, które z czasem doprowadzą ich do upragnionego sukcesu. Sama dyrektor szkoły, pani Marzena Koprukowniak zapewniała, że IV liceum jest miejscem bezpiecznym, otwartym na wszelkie wyzwania oraz robi wszystko, by obecnym oraz przyszłym uczniom tej placówki zapewnić jak najlepsze warunki pracy. Może to się udać dzięki dotacji wynoszącej ponad milion złotych, która ma zostać zainwestowana w pracownie komputerowe, biologiczne, chemiczne i językowe. Ponadto, w tym roku IV Liceum Ogólnokształcące otrzymało już czwarty raz certyfikat "Szkoła innowacji". Jak widać, placówka ta nie stoi w miejscu. Wciąż jest polepszana i robi wszystko, by być jak najlepszą.
Szkoła to nie tylko ciężka praca związana z nauką i przygotowaniem do najważniejszego egzaminu, jakim jest matura. To też czas spędzony w gronie przyjaciół przypieczętowany rozwojem swoich pasji i zainteresowań. Podczas dni otwartych byliśmy świadkami niezwykłych pokazów gimnastycznych przygotowanych przez Jana Wojtachnio. Grupa wygimnastykowanych uczniów porwała tłumy swoim niepowtarzalnym talentem. Uczestnictwo w kółku gimnastycznym to nie tylko kreowanie własnego ciała i umysłu, ale też fantastyczna zabawa pod okiem doświadczonego, niezwykle sympatycznego profesora.
W trakcie pokazów zapaśniczych, gimnazjaliści mieli przyjemność obserwować uczestników zawodów ogólnopolskich w tej właśnie dziedzinie sportowej. Należy dodać, że najlepsi wywodzą się z grupy trenującej w IV liceum. Anna Urbanowicz- absolwentka tej szkoły, z pasją opowiadała o zapasach, zachęcając tym samym przyszłych uczniów do zapisów. Jak powszechnie wiadomo, nigdy nie jest za późno na odnalezienie w sobie życiowej ścieżki czy też nowej pasji. Skoro jesteśmy w temacie sportów walki, warto wspomnieć o zajęciach dotyczących samoobrony, pokazujących jak należy postępować w nagłych sytuacjach zagrażających naszemu życiu.
Mówiąc o rozwijaniu pasji i zainteresowań należy wymienić resztę niesamowitych wydarzeń mających miejsce podczas dni otwartych IV Liceum Ogólnokształcącego. Część artystyczna przedstawiająca spektakl mający na celu ukazanie jak niewiele potrzeba, by odciągnąć współczesną młodzież od postępu technologicznego. Pomysłodawcami oraz wykonawcami owego przedstawienia były klasy I "c" oraz II "a" liceum. Równie ciekawym co i kreatywnym pomysłem były zajęcia prowadzone przez Joannę Walczak- absolwentkę liceum, która obecnie pracuje jako animator kultury. Prowadzone przez nią pokazy zachęciły gimnazjalistów jak i obecnych uczniów szkoły do wyzwolenia drzemiących w nas emocji oraz otwarcia się na drugiego człowieka, o czym bardzo często zapominamy w dzisiejszych czasach. W murach szkoły im.dr Jadwigi Młodowskiej nie brakuje również muzycznych talentów oraz artystycznych kół zainteresowań z tym związanych. Wokaliści, tancerze, muzycy... IV liceum jest idealnym miejscem, w którym niespokojne dusze z powodzeniem mogą rozwijać swoje pasje.
Tu, w IV Liceum każdy uczeń poczuje się bezpiecznie, nauczy się nowych, niezwykle ciekawych rzeczy oraz spędzi przyjemny czas w gronie przyjaznego grona pedagogicznego, wspierającego młode osoby na każdym kroku. Jako absolwentka bardzo gorąco polecam podjęcia się nauki w tym właśnie miejscu. Z biegiem lat śmiało mogę stwierdzić, że w murach tej szkoły spędziłam najlepsze trzy lata mego życia i do tej pory bardzo chętnie do niej wracam odwiedzając swoich ulubionych nauczycieli i przywołując tym samym bardzo przyjemne wspomnienia.

Karolina Wojtaszek