• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Z pasją o teatrze

Czytaj całość

17.06.2016 r. odwiedził IV LO nasz maturzysta z 2013 roku – Krzysztof Kantyka, którego olbrzymią pasją, już od czasów licealnych, jest teatr i śpiew.  Wielokrotnie z sukcesami uczestniczył w konkursach wokalnych i teatralnych.

Czytaj całość
 
I Maraton Szekspirowski

Czytaj całość

 

zdjęcia cz. 1 >>

zdjęcia cz 2 (fotograf: Weronika Fik) >>

Na niezwykły pomysł wpadli nauczyciele i uczniowie IV LO. Postanowili oni uczcić 400 – lecie śmierci Wiliama Szekspira w nietypowy sposób. Wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły wzięli udział w maratonie. Nie był to jednak maraton biegowy, lecz maraton czytelniczy. Każda klasa wybrała sobie dowolny dramat Szekspira do recytacji z pamięci.

Uczniowie wraz z nauczycielami nauczyli się na pamięć kolejnych fragmentów wybranego utworu. 10 czerwca o godz. 10.00 na skarpie szkolnej wszyscy kolejno recytowali teksty Szekspira.

Czytaj całość
 
Klasa logistyczno - informatyczna pod patronatem Akademii Obrony Narodowej w Warszawie!
26.04.2016r. gościł w naszej szkole płk dr hab. Marek Kubiński, dyrektor Instytutu Strategii w Akademii Obrony Narodowej. Wizyta była inauguracją objęcia patronatu nad klasą logistyczno - informatyczną przez tę warszawska uczelnię.
Czytaj całość
 
Festyn rodzinny - tato moim przyjacielem
 
Sycylia z oddali

24 maja 2016 r. odbyła się lekcja otwarta z języka włoskiego dotycząca tradycji i uroków turystyczno -kulturowych Sycylii. Uczestnicy lekcji obejrzeli prezentację multimedialną nt. Sycylii, zapozali się  z folklorem południa Włoch oraz wzięli udział w pokazie tradycyjnego tańca ludowego Tantarella. Lekcje przygotowała Dorota Kidała z uczniami klasy jezykowej Ib i IIc.

 
Spotkanie przyszłych medyków

Czytaj całość

Uczniowie klasy II c o profilu ratownictwo i promocja zdrowia zaprosili we wtorek – 26 maja, gimnazjalistów zainteresowanych kontynuowaniem nauki w naszej szkole w klasie o profilu ratownictwo i promocja zdrowia z elementami dietetyki.

Czytaj całość
 
Marcin Gienieczko o swojej podróży po Amazonce

Czytaj całość

24 maja w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z Marcinem Gienieczko - podróżnikiem z Gdyni, który samotnie przepłynął Amazonkę. Niezwykłą opowieść o swojej przygodzie życia podróżnik ubarwił wspaniałymi zdjęciami i filmami.

Czytaj całość
 
Trochę o Francji w nieco inny sposób.... spotkanie z rodowitym Francuzem

  Czytaj całość

20 maja (piątek) uczniowie klasy 1C mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie pana Julien'a Thibaud, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pan Julien Thibaud opowiadał młodzieży o świętach obchodzonych we Francji- o różnicach i podobieństwach.

Czytaj całość
 
"Obudź się! Możesz więcej!"

koncert O. Łukasza Buksy OFM - 20.05.2016r.

  Czytaj całość

OBUDŹ SIĘ! MOŻESZ WIĘCEJ! To autorski cykl muzyczno - słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Czytaj całość
 
Spotkanie z Cezarym Pazurą
Czytaj całość
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 199