• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj całość

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Dla uczczenia tego święta odbyła się w naszej szkole 10 listopada uroczysta akademia.

Tego też dnia uczniowie klasy III B Ewelina Bochniak, Natalia Hołubowicz, Rafał Popek brali udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Wojewodę Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty, poświęconej 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konferencja historyczna odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramy tegoż przedsięwzięcia wpisany został nowatorski w formie konkurs internetowy. 

 

Czytaj całość
 
IV LO - szkołą wspierającą chełmskie zapasy

Czytaj całość 

21 października 2016 roku odbyła się w Chełmskim Domu Kultury uroczystość z okazji 50 – lecia chełmskich zapasów. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia, przypomniano historię Miejskiego Klubu Sportowego Cement – Gryf Chełm, na scenie zaprezentowali się byli zapaśnicy.

Za wspieranie rozwoju chełmskich zapasów w prowadzonej placówce, odznaczenie otrzymała Dyrektor IV LO – Pani Marzena Koprukowniak.

Czytaj całość
 
Dzień Patrona

Czytaj całość

więcej zdjęć >>

  Tradycją szkoły są coroczne obchody Dnia Patrona, którym towarzyszy przyjęcie do społeczności IV LO uczniów klas pierwszych oraz zmiana pocztu sztandarowego. W tym roku Dzień Patrona połączony ze Świętem Edukacji Narodowej obchodzony był 20 października 2016 roku.

Czytaj całość
 
"Dziewczyna z pociągu" - najbardziej oczekiwaną książką w bibliotece IV LO

Czytaj całość

14.10.2016r. zakończył sie plebiscyt na najbardziej oczekiwaną książkę w bibliotece.

Najwięcej głosów uzyskały następujące książki (kolejność na liście jest uzależniona od ilości zdobytych głosów):

1.     Hawkins Paula: Dziewczyna z pociągu

2.     Moyes Jojo: Zanim się pojawiłeś

3.     Żulczyk Jakub: Ślepnąc od świateł

4.     Clare Cassandra: Dary anioła (seria)

5.     Kaczkowski Jan: Życie na pełnej petardzie

Czytaj całość
 
Otrzęsiny klas pierwszych


więcej zdjęć >>
 
Komórkomania

Czytaj całość

Czytaj całość
 
Dr Leon Popek o Wołyniu

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana wraz z Chełmską Biblioteką Publiczną 10.10.2016 roku zorganizowało spotkanie z dr Leonem Popkiem, autorem książki: „Świadkowie oskarżają“. Podczas spotkania uczniowie klasy IIIB mieli okazję zadawać pytania dotyczące trudnych relacji polsko- ukraińskich, zwłaszcza związanych z wydarzeniami na Wołyniu w 1943 roku.

 
II Chełmskie Młodzieżowe Forum Profilaktyki

 Czytaj całość

więcej zdjęć >>

7 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się II Chełmskie Młodzieżowe Forum Profilaktyki. Na Forum został zaprezentowany projekt realizowany przez uczniów IV LO przez cały rok szkolny 2016/17 – Świat Silnych Kobiet. Istotą projektu jest równość kobiet i mężczyzn oraz edukacja antydyskryminacyjna.

Czytaj całość
 
Podziel się książką, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych!

Uwaga! Już 3.10. 2016r. ruszyła całoroczna akcja „ Książka z oknem na świat“

Na oznaczonych parapetach okiennych w szkole znajdują się książki, pozostawione przez właściciela dla kolejnego czytelnika.

Książki te są bezpłatne.

Możesz sobie wziąć interesującą Cię książkę, jak i bezpłatnie pozostawić książkę, którą już przeczytałeś i nie jest Ci ona potrzebna.

Zapraszamy do czytania.

 
Z AIESEC'iem w Albanii

W dniach 26 – 30 września gościliśmy w szkole Eni Ndoj oraz Ildę Pallę z Albanii, trenerki organizacji AIESEC. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących tradycji, przyrody i życia codziennego w Albanii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 199