• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
KONKURS WOJEWÓDZKI - TŁUMACZENIE POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

1. Konkurs organizują Dyrekcja i nauczyciele języków obcych  IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.

2. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

3. Edycja trwa  od 06 lutego 2017r. do 10 marca 2017r.

4. Do 06 lutego 2017r. do szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego przesyłane są zaproszenia do udziału w konkursie.

materiały do pobrania >>

 
Święta...
 
W świątecznym klimacie
 
Światowy Dzień Ochrony Praw Człowieka
W ramach współpracy z Wydziałem Politologii UMCS, gościła u nas Pani dr Liliana Węgrzyn-Odzioba, adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych. Pani doktor wygłosiła wykład na temat  - "Międzynarodowa Ochrona Praw Człowieka". Spotkanie było zorganizowane z okazji Światowego Dnia Ochrony Praw Człowieka, który jest obchodzony 10 grudnia.
Czytaj całość
 
35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia to niezwykła data w historii Polski. 35 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 roku, o godzinie 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju.

Dla upamiętnienia tej tragicznej daty klasa III B z opiekunem Kamilem Pruszkowskim, na zaproszenie Prezydenta Miasta Chełm oraz Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, uczestniczyła w prelekcji "Potrzeba pamięci doświadczenia Solidarności"- prof. dr hab. Eugeniusza Wilkowskiego i zwiedzaniu wystawy "13 grudnia 1981. Stan wojenny w dokumentach".

 
IV LO - Stacja Kultury 2016
Ósmego grudnia 2016 r. otrzymaliśmy wyróżnienie w V edycji plebiscytu "Stacje Kultury 2016".
Wyróżnienie to jest nagrodą za szczególne zaangażowanie naszej szkoły w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Uznano, że IV LO jest miejscem przyjaznym dla inicjatyw kulturalnych, wspieramy rozwój artystyczny swoich uczniów, tworzymy klimat inspirujący dla działań twórczych oraz aktywnie włączamy się w życie
kulturalne środowiska.
 
Mikołajki

 

  Grudzień to czas prezentów, życzeń, świątecznych spotkań. Wpisując się w świąteczną tradycję uczniowie IVLO zorganizowali zbiórkę słodyczy i maskotek dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Szóstego grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „Mikołaj i jego moc”. Nasza młodzież, jak co roku, obdarowywała swiątecznymi prezentami swoich młodszych kolegów.

 
Ewelina Bochniak laureatką konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"
  
 
Czytaj całość 
Ewelina Bochniak uczennica klasy IIIB zdobyła II miejsce w konkursie miejskim "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym", organizowanym przez MŁODZIEŻOWĄ RADĘ MIASTA CHEŁM, URZĄD MIASTA CHEŁM I PAŃSTWOWĄ WYŻSZĄ SZKOŁĘ ZAWODOWĄ W CHEŁMIE.
Czytaj całość
 
Komórkomania
Czytaj całość 
W Zamościu 2 grudnia 2016 r. odbyła się Gala wręczenia Certyfikatów Lubelskiej Szkoły z Życiem dla IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Intagracyjnymi w Chełmie. LUBELSKA KOMÓRKOMANIA to wspólny projekt Lubelskiego Kuratorium Oświaty i Fundacji DKMS Polska w Warszawie – akcja na rzecz propagowania idei dawstwa szpiku kostnego i komórek macierzystych dla pacjentów chorujących na nowotwory krwi. Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty oraz Pan Wojciech Niewinowski koordyantor akcji ze strony Fundacji DKMS Polska wręczyli certyfikat Pani Marzenie Koprukowniak. W Lubelskiej Komórkomanii uczestniczyło 54 szkół z województwa lubelskiego (z 240 szkół ponadgimnazjalnych). Zarejestrowano 1620 potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz komórek macierzystych. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy w wąskim gronie szkół, które zaangażowały się  i zrealizowały wszystkiego działania w projektcie LUBELSKIEJ KOMÓRKOMANII.
Czytaj całość
 
Maraton Pisania Listów

Społeczność szkolna IV LO już od 10 lat uczestniczy w Maratonie Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Akcja polega na wysyłaniu apeli do władz oraz listów solidarności do osób, których prawa są łamane.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 205