• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Konkurs Ortograficzny i Film Quiz dla Gimnazjalistów

 Uwaga! Zmiana dat poszczególnych etapów konkursów! Aktualne daty i regulaminy poniżej. Przepraszamy za zmiany.

Zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w konkursach językowych:

  • Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 03.03.2017r.
  • konkursie wiedzy o filmie „Film Quiz”, którego pierwszy etap odbędzie się 17.03.2017r.
Czytaj całość
 
O wyborach wiedzą wiele

Czytaj całość

 

W dniu 1.03.2017 roku o godz.10.00 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".

W konkursie wzięli udział: Karolina Kowalczuk z klasy Ic, Ewelina Bochniak i Jakub Kowalczyk z klasy IIIb.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Agnieszka Rutkowska z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Chełmie, p. Kamil Pruszkowski oraz p. Aneta Kuba.

Czytaj całość
 
Sarah

Czytaj całośćPublikujemy kolejny tekst o książkach. Przypominamy o akcji "Czytam, bo chcę mieć dobre oceny"

Dziś przeczytałem tekst Michelle Wallace Companelli pt. „Sarah”. To krótkie opowiadanie poruszyło moje serce. „Sarah” opowiada o małej dziewczynce, która była ofiarą przemocy domowej.

Czytaj całość
 
Tłusty Czwartek

 

Tłusty Czwartek 2017 już za nami! Cała społeczność IV LO z wielkim zapałem celebrowała święto podczas którego można sobie pozwolić na obżarstwo.

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym. Następny czwartek należy do okresu wielkiego postu (w religii chrześcijańskiej). Może wypaść pomiędzy 29 stycznia a 4 marca.

 

 
Kulig 2017
Czytaj całość
Czytaj całość
 
Weronika Fik laureatką konkursu biologicznego

 

Czytaj całość

 

Weronika Fik, uczennica klasy IIc, zajęła III miejsce w konkursie „W krainie bagien i moczarów“. Uczniowie IV LO już po raz kolejny wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji organizowanej przez przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Weronika Fik z klasy IIc, Monika Dziwińska z klasy IIc oraz Rafał Kalita z klasy Ia. Opiekunem merytorycznym uczniów była Ewa Chełmińska.

Czytaj całość
 
Walentynki

Walentynki to coroczne świeto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. W Polsce popularność walentynki zyskały w latach 90 - tych XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów do osób bliskich sercu. Uczniowie IV LO, zgodnie z tradycją, korzystali z poczty walentykowej zorganizowanej przez Samorząd.  Wielu z nich złożyło życzenia i zadedykowało piosenkę bliskiej osobie na antenie szkolnego radia.

 
Hu, hu, ha nasza zima zła...

Czytaj całość 

Dnia 3 lutego po raz kolejny młodzież klasy II c pod opieką p. M. Zakrzewskiej obserwowała zajęcia prowadzone w Przedszkolu Miejskim nr 6. Tym razem odwiedziliśmy grupę 3- latków. Głównym celem zajęć była obserwacja zabaw prowadzonych w tej grupie wiekowej pod kątem możliwości psychofizycznych dzieci, a także poznanie metod i form pracy nauczyciela przedszkola w „maluchach”.

 

 

Czytaj całość
 
Jak zapewnić bezpieczeństwo w Internecie

Szkodliwe i nielegalne treści w Internecie można zgłaszać na:

Tel. 116 111 lub 800 100 100

tel.  801 615 005

mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Więcej informacji o zagrożeniach w Internecie na stronie:

https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

 

materiały do pobrania  >> 

 
Tradycje świąteczne od Wschodu do Zachodu Europy

Czytaj całość 

Dnia 3 stycznia 2017 odbyło się spotkanie poświęcone tradycjom Bożego Narodzenia oraz Święta Trzech  Króli we Włoszech, we Francji, w Anglii, w Rosji i w Niemczech.  Ilustrowały to prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów. Śpiewano także kolędy po włosku, po francusku, po  niemiecku, po angielsku i po rosyjsku.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 205