• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Walentynki

Walentynki to coroczne świeto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. W Polsce popularność walentynki zyskały w latach 90 - tych XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów do osób bliskich sercu. Uczniowie IV LO, zgodnie z tradycją, korzystali z poczty walentykowej zorganizowanej przez Samorząd.  Wielu z nich złożyło życzenia i zadedykowało piosenkę bliskiej osobie na antenie szkolnego radia.

 
Hu, hu, ha nasza zima zła...

Czytaj całość 

Dnia 3 lutego po raz kolejny młodzież klasy II c pod opieką p. M. Zakrzewskiej obserwowała zajęcia prowadzone w Przedszkolu Miejskim nr 6. Tym razem odwiedziliśmy grupę 3- latków. Głównym celem zajęć była obserwacja zabaw prowadzonych w tej grupie wiekowej pod kątem możliwości psychofizycznych dzieci, a także poznanie metod i form pracy nauczyciela przedszkola w „maluchach”.

 

 

Czytaj całość
 
Jak zapewnić bezpieczeństwo w Internecie

Szkodliwe i nielegalne treści w Internecie można zgłaszać na:

Tel. 116 111 lub 800 100 100

tel.  801 615 005

mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Więcej informacji o zagrożeniach w Internecie na stronie:

https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

 

materiały do pobrania  >> 

 
Tradycje świąteczne od Wschodu do Zachodu Europy

Czytaj całość 

Dnia 3 stycznia 2017 odbyło się spotkanie poświęcone tradycjom Bożego Narodzenia oraz Święta Trzech  Króli we Włoszech, we Francji, w Anglii, w Rosji i w Niemczech.  Ilustrowały to prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów. Śpiewano także kolędy po włosku, po francusku, po  niemiecku, po angielsku i po rosyjsku.

Czytaj całość
 
KONKURS WOJEWÓDZKI - TŁUMACZENIE POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

1. Konkurs organizują Dyrekcja i nauczyciele języków obcych  IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.

2. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

3. Edycja trwa  od 06 lutego 2017r. do 10 marca 2017r.

4. Do 06 lutego 2017r. do szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego przesyłane są zaproszenia do udziału w konkursie.

materiały do pobrania >>

 
Święta...
 
W świątecznym klimacie
 
Światowy Dzień Ochrony Praw Człowieka
W ramach współpracy z Wydziałem Politologii UMCS, gościła u nas Pani dr Liliana Węgrzyn-Odzioba, adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych. Pani doktor wygłosiła wykład na temat  - "Międzynarodowa Ochrona Praw Człowieka". Spotkanie było zorganizowane z okazji Światowego Dnia Ochrony Praw Człowieka, który jest obchodzony 10 grudnia.
Czytaj całość
 
35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia to niezwykła data w historii Polski. 35 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 roku, o godzinie 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju.

Dla upamiętnienia tej tragicznej daty klasa III B z opiekunem Kamilem Pruszkowskim, na zaproszenie Prezydenta Miasta Chełm oraz Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, uczestniczyła w prelekcji "Potrzeba pamięci doświadczenia Solidarności"- prof. dr hab. Eugeniusza Wilkowskiego i zwiedzaniu wystawy "13 grudnia 1981. Stan wojenny w dokumentach".

 
IV LO - Stacja Kultury 2016
Ósmego grudnia 2016 r. otrzymaliśmy wyróżnienie w V edycji plebiscytu "Stacje Kultury 2016".
Wyróżnienie to jest nagrodą za szczególne zaangażowanie naszej szkoły w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Uznano, że IV LO jest miejscem przyjaznym dla inicjatyw kulturalnych, wspieramy rozwój artystyczny swoich uczniów, tworzymy klimat inspirujący dla działań twórczych oraz aktywnie włączamy się w życie
kulturalne środowiska.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 199