• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
List do Rodziców Uczniów IVLO

Szanowni Państwo

Wiemy, że Państwa dzieci mają marzenia, pasje, zainteresowania. Wierzymy, że mogą je realizować. My chcemy i potrafimy im w tym pomóc.

W tym celu dajemy naszym uczniom możliwość cyklicznych spotkań z wybranym przez siebie nauczycielem, na zasadzie relacji mistrz – uczeń.

Czytaj całość
 
BREXIT i co dalej?

 

6 marca dr Damian Szacawa - adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Politologii UMCS, specjalista w dziedzinie nauk o polityce, zaprezentował w naszej szkole wykład na temat okoliczności wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie (IIC i IIIB).

 
Sukces w Konkursie Wiedzy o Powiecie Chełmskim

 

1.03.2017r reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamila Piasecka, Marta Strelczuk oraz Patryk Koba spisała się na medal. Zajęła II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w V Konkursie Wiedzy o Powiecie Chełmskim. W klasyfikacji indywidualnej Kamila Piasecka zajęłą III miejsce.

Celem konkursu, którego głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Chełmie i PTSM Oddział w Chełmie, jest popularyzacja wiedzy o regionie chełmskim.

Gratulujemy sukcesu.
 
Konkurs Ortograficzny i Film Quiz dla Gimnazjalistów

 Uwaga! Zmiana dat poszczególnych etapów konkursów! Aktualne daty i regulaminy poniżej. Przepraszamy za zmiany.

Zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w konkursach językowych:

  • Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 03.03.2017r.
  • konkursie wiedzy o filmie „Film Quiz”, którego pierwszy etap odbędzie się 17.03.2017r.
Czytaj całość
 
O wyborach wiedzą wiele

Czytaj całość

 

W dniu 1.03.2017 roku o godz.10.00 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".

W konkursie wzięli udział: Karolina Kowalczuk z klasy Ic, Ewelina Bochniak i Jakub Kowalczyk z klasy IIIb.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Agnieszka Rutkowska z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Chełmie, p. Kamil Pruszkowski oraz p. Aneta Kuba.

Czytaj całość
 
Sarah

Czytaj całośćPublikujemy kolejny tekst o książkach. Przypominamy o akcji "Czytam, bo chcę mieć dobre oceny"

Dziś przeczytałem tekst Michelle Wallace Companelli pt. „Sarah”. To krótkie opowiadanie poruszyło moje serce. „Sarah” opowiada o małej dziewczynce, która była ofiarą przemocy domowej.

Czytaj całość
 
Tłusty Czwartek

 

Tłusty Czwartek 2017 już za nami! Cała społeczność IV LO z wielkim zapałem celebrowała święto podczas którego można sobie pozwolić na obżarstwo.

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym. Następny czwartek należy do okresu wielkiego postu (w religii chrześcijańskiej). Może wypaść pomiędzy 29 stycznia a 4 marca.

 

 
Kulig 2017
Czytaj całość
Czytaj całość
 
Weronika Fik laureatką konkursu biologicznego

 

Czytaj całość

 

Weronika Fik, uczennica klasy IIc, zajęła III miejsce w konkursie „W krainie bagien i moczarów“. Uczniowie IV LO już po raz kolejny wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji organizowanej przez przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Weronika Fik z klasy IIc, Monika Dziwińska z klasy IIc oraz Rafał Kalita z klasy Ia. Opiekunem merytorycznym uczniów była Ewa Chełmińska.

Czytaj całość
 
Walentynki

Walentynki to coroczne świeto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. W Polsce popularność walentynki zyskały w latach 90 - tych XX wieku. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów do osób bliskich sercu. Uczniowie IV LO, zgodnie z tradycją, korzystali z poczty walentykowej zorganizowanej przez Samorząd.  Wielu z nich złożyło życzenia i zadedykowało piosenkę bliskiej osobie na antenie szkolnego radia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 198