• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
I Debata Oksfordzka
2 kwietnia o godzinie 11:30 odbyła się w naszej szkole I Debata Oksfordzka, w której uczestniczyli zaproszeni gimnazjaliści z Zespołu Szkół im. K. Górskiego w Wierzbicy i ZSO nr 8. Zmierzyli się z naszą reprezentacją w składzie: Kasia Tchórzewska, Magda Maciaszczyk i Adrian Gierun. W zażartym pojedynku gimnazjaliści z Wierzbicy poradzili sobie rewelacyjnie, zajęli pierwsze miejsce i otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy!
 
Tolerancja - ja widzę to tak
Czytaj całość

 Katarzyna Winiarska, uczennica klasy I D (opiekun: dr Anna Antczak), otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem:Tolerancja –  ja widzę to tak 

Czytaj całość
 
Jak się uczyć
Czytaj całość

Analfabetą przyszłości nie będzie osoba, która nie potrafi czytać, ale ta, która nie wie, jak się uczyć – te słowa amerykańskiego wizjonera i futurysty, Alvina Tofflera, były mottem warsztatów z zakresu doskonalenia technik uczenia się, przygotowanych przez PWSZ dla uczniów klas pedagogicznych.

 

Czytaj całość
 
Walentynki na sportowo

 


Czytaj całość 

14 lutego 2014r. w sali gimnastycznej młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zmaganiach sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego z okazji walentynek przygotowali rozgrywki sportowe, w których wzięły udział klasy: IA, IC, IIA, IIB, IIC. Najwięcej emocji dostarczyły konkurencje tj. przeciąganie liny, piramida oraz wyścigi rzędów. Bezkonkurencyjna okazała się klasa sportowa IIC. Na drugim miejscu uplasowała się klasa IIB. Trzecie miejsce przypadło klasie IC. Klasy, które zajęły miejsca od I do III otrzymały słodkie upominki.

Czytaj całość
 
Aiesec otwiera na świat

Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole studentów, którzy przyjeżdżają do IVLO w ramach międzynarodowego projektu AIESEC. W tym roku wolontariusze z Gruzji i Brazylii przez cały tydzień (24 – 28.02.2014r.) prowadzili dla naszych uczniów zajęcia w języku angielskim.

Czytaj całość
 
Życie z pasją

Czytaj całość

12 lutego 2014 roku  w naszej szkole odbył się pokaz edukacyjno-sportowy "Pasja, integracja, bezpieczeństwo" realizowany prze Fundację Akademia Integracji z Warszawy. Zaproszeni goście: Radosław Stańczuk, Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Pluta to szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

Czytaj całość
 
Marlena Stangryciuk ma talent!
Uczennica klasy IId – Marlena Stangryciuk odniosła kolejny sukces. W V edycji konkursu „Mam talent u Czarniecczyków” zajęła III miejsce. Oprócz Marleny w konkursie została wyróżniona Agnieszka Domań z IIId, która otrzymała nagrodę dziennikarzy.

Gratulujemy.
 

 

 
Sukces w debatach!!!
Uczniowie: Tchórzewska Katarzyna, Gierun Adrian, Łopocki Michał pod kierunkiem nauczyciela Kamila Pruszkowskiego, odnieśli ogromny sukces zajmując drugie miejsce w  debatach oksfordzkich, które odbyły się na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie 10 stycznia 2014 roku.
Czytaj całość
 
Wspomnień czar
Pamiętając o tym, że "przeszłość to dziś - my z niej wszyscy" publikujemy w fotogalerii zdjęcia z II Zjazdu Absolwentów Szkoły. Miło nam będzie gościć w murach naszego liceum Wychowawców, Absolwentów oraz Sympatyków szkoły zainteresowanych historią, tradycjami oraz współczesnością IV LO.
 
III Zjazd Absolwentów
Tygodnie przygotowań, starań, niepokoju czy się uda i już III Zjazd Absolwentów za nami. Wszystko odbyło sie zgodnie ze scenariuszem. Była Msza Święta, część oficjalna, artystyczna, nadanie imienia Anny Plutowej bibliotece szkolnej oraz tradycyjnie już bal. Ale czy scenariusz oddaje to co najważniejsze podczas zjazdów Absolwentów? Oczywiscie, że nie. Jest on jedynie pretekstem do refleksji, wzruszeń, powrotu do szkolnych przyjaźni. Tak też było podczas naszego III Zjazdu Absolwentów (zdjęcia w fotogalerii).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 201 - 210 z 211