• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Seminarium ekologiczne "Eko - problemy małe i duże"

 Czytaj całośćZespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie zorganizował seminarium ekologiczne pt."Eko - problemy małe i duże". Zaproszono do udziału różne szkoły ponadgimnazjalne. IV LO również wzięło udział w tym wydarzeniu. Nasi uczniowie opracowali temat "Działalność człowieka i jej wplyw na środowisko naturalne". Autorami obszernego i rzeczowego referatu byli uczniowie klasy I B: Mateusz Roman, Krzysztof Mrozowski i Justyna Ziarkowska. Prezentację multimedialną przygotował Mateusz Roman. Referowała uczennica klasy I a - Weronika Wojcieszuk.

Opiekunem merytorycznym był nauczyciel biologii - Ewa Chełmińska.

Czytaj całość
 
IV LO - Szkołą Innowacji

20 kwietnia 2017 roku IV LO już po raz kolejny znalazło się wśród najlepszych szkół na Lubelszczyźnie i otrzymało Certyfikat Szkoła Innowacji.

Jest to wyróżnienie przyznawane szkołom w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

 
Konkurs matematyczny rozstrzygnięty
Wyniki konkursu matematycznego dla gimnazjalistów - Po co ja się tego uczę…?:

1.    Dawid Siwak, Bartosz Pomiankiewicz, Damian Kretowicz – Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Katarzyna Stojecka
2.    Dawid Kozaczuk, Kacper Brzyszko, Paweł Stachowski - Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Marek Stojecki
3.    Julia Szmiłyk, Kacper Kidała, Michał Kowalczuk -                 Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Marek Stojecki
Czytaj całość
 
Aleksander Fisz najlepszy w konkursie językowym "Film Quiz"
Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą  konkursu językowego dla gimnazjalistów „Film Quiz” rozegranego w dn. 04.04.2017r. został Aleksander Fisz z Zespołu Szkół w Strachosławiu, drugie miejsce zajęła Anna Tatys z Gminnego Zespołu Szkół w Dubience, a trzecie Jakub Waniewski z Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie.
Czytaj całość
 
Spotkanie wielkanocne na zdjęciach
Czytaj całość
Czytaj całość
 
Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej zagrał już po raz piętnasty

 Czytaj całość

31 marca 2017 roku już po raz piętnasty odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej.

Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Spośród blisko 150 zgłoszeń, po wstępnych eliminacjach zakwalifikowano do finału, który się odbył w Chełmskim Domu Kultury, 21 solistów oraz 5 zespołów. Artyści przybyli do nas z różnych szkół województwa lubelskiego, m. in.: z Lublina, Dęblina, Nałęczowa, Łukowa, Lubartowa, Świdnika, Tomaszowa Lubelskiego, Parczewa, Biłgoraja, Zwierzyńca.

Czytaj całość
 
Rusłana Czyż najlepsza w wojwództwie
Rusłana Czyż zwyciężczynią IX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej, który odbył się w dniu 23.03.2017 r.w ZSE i III LO w Chełmie. W konkursie IV LO reprezentowały: Olga Polczuk (kl.IIc) i Rusłana Czyż (kl. IIIc). Nie jest to pierwszy sukces Rusłany. W grudniu zdobyła ona wyróżnienie w XVII Rejonowym Konkursie Ortograficznym z języka rosyjskiego.Gratulujemy!
 
Napraw swój styl życia!

 Czytaj całość

24 marca 2017r. konferencją zatytułowaną "Napraw swój styl życia" zakończyliśmy projekt edukacyjny promujący zdrowy styl życia.
Podczas konferencji rozstrzygnięto konkurs "Pudełkowe jedzenie", organizowany przez naszą szkołę. Wśród laureatów znaleźli się: Maciej Lesiuk (ZSO nr 6), Mateusz Janiuk (IV LO), którzy otrzymali wyróżnienia, III miejsce zajęła Adrianna Zienkiewicz (ZSO nr 6), II miejsce - Izabela Obcarska (ZSO nr 7) i I miejsce - Mateusz Roman (IV LO).

Czytaj całość
 
Tajemnice studiowania

 Czytaj całość

24 marca 2017 nasi uczniowie odwiedzili UMCS w Lublinie, podczas dni otwartych, mogli poznać "tajemnice" studiowania oraz wysłuchać prelekcji na temat: Marketing polityczny w mediach społecznościowych, "Lwice pustyni" - Kurdyjki walczące z tzw. Państwem Islamskim, Jak zrozumieć terrorystę, Przywództwo polityczne - analiza sylwetek polskich premierów. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: Kamil Pruszkowski oraz Aneta Kuba.

Czytaj całość
 
Przebudzenie - konkurs fotograficzny

 Czytaj całość

Przyroda budzi się do życia.

  Zwróć na to uwagę

i zrób zdjęcie!


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 205