• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Rusłana Czyż najlepsza w wojwództwie
Rusłana Czyż zwyciężczynią IX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej, który odbył się w dniu 23.03.2017 r.w ZSE i III LO w Chełmie. W konkursie IV LO reprezentowały: Olga Polczuk (kl.IIc) i Rusłana Czyż (kl. IIIc). Nie jest to pierwszy sukces Rusłany. W grudniu zdobyła ona wyróżnienie w XVII Rejonowym Konkursie Ortograficznym z języka rosyjskiego.Gratulujemy!
 
Napraw swój styl życia!

 Czytaj całość

24 marca 2017r. konferencją zatytułowaną "Napraw swój styl życia" zakończyliśmy projekt edukacyjny promujący zdrowy styl życia.
Podczas konferencji rozstrzygnięto konkurs "Pudełkowe jedzenie", organizowany przez naszą szkołę. Wśród laureatów znaleźli się: Maciej Lesiuk (ZSO nr 6), Mateusz Janiuk (IV LO), którzy otrzymali wyróżnienia, III miejsce zajęła Adrianna Zienkiewicz (ZSO nr 6), II miejsce - Izabela Obcarska (ZSO nr 7) i I miejsce - Mateusz Roman (IV LO).

Czytaj całość
 
Tajemnice studiowania

 Czytaj całość

24 marca 2017 nasi uczniowie odwiedzili UMCS w Lublinie, podczas dni otwartych, mogli poznać "tajemnice" studiowania oraz wysłuchać prelekcji na temat: Marketing polityczny w mediach społecznościowych, "Lwice pustyni" - Kurdyjki walczące z tzw. Państwem Islamskim, Jak zrozumieć terrorystę, Przywództwo polityczne - analiza sylwetek polskich premierów. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele: Kamil Pruszkowski oraz Aneta Kuba.

Czytaj całość
 
Przebudzenie - konkurs fotograficzny

 Czytaj całość

Przyroda budzi się do życia.

  Zwróć na to uwagę

i zrób zdjęcie!


Czytaj całość
 
Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów - PO CO JA SIE TEGO UCZĘ...?
Zapraszamy zainteresowanych gimnazjalistów do udziału w konkursie matematycznym. Konkurs odbędzie się 28 marca o godz. 10.00 w IV LO. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 27 marca. W konkursie mogą wziąć udział 3-osobowe zespoły uczniowskie.
Gwarantujemy atrakcyjne nagrody!
Czytaj całość
 
Dzień Samorządności na zdjęciach
Czytaj całość
Czytaj całość
 
Gimnazjalisto

 

Chcesz uzyskać więcej informacji - wejdż w zakładkę "dla  gimnazjalistów" (menu nad banerem głównym)

 
Filozofia a wychowanie

Czytaj całość

15 marca br. uczniowie klas pedagogicznych – I C oraz II C – wzięli udział w wykładzie otwartym w PWSZ w Chełmie, w ramach sprawowanego przez Katedrę Pedagogiki patronatu nad tymi klasami. Wykład: Filozoficzne podstawy wychowania, poprowadzony przez prof. Pawła Skrzydlewskiego jest pierwszym z cyklu planowanych spotkań.

Czytaj całość
 
Z wizytą u pierwszoklasistów

Dnia 9.03.2017 r. uczniowie klasy II c  obserwowali lekcję prowadzoną przez Panią Krystynę Dyczko - nauczycielkę klasy I w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie. Podczas tej lekcji młodzież zwracała uwagę na funkcjonowanie dziecka 6-7 letniego w klasie szkolnej i poznała specyfikę pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

 
IV LO znowu najlepsze!

Czytaj całość

 Reprezentacja IV LO w składzie: Jakub Kowalczyk, Ewelina Bochniak oraz Daniel Tomaszewski zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Politologicznych Debat Oksfordzkich.

Debaty odbyły się 3 marca 2017 roku na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie IV LO zajęli już po raz drugi pierwsze miejsce. IV LO jest niekwestionowanym liderem w klasyfikacji generalnej siedmiu edycji debat. Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Kamil Pruszkowski.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 199