• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Spotkanie z Billem i Scottem Kensik z Chicago

20 listopada klasy III a i II c uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu z Billem i Scottem Kensik z Chicago, którzy odwiedzili nasze liceum na zaproszenie Pani Katarzyny Śliwińskiej oraz Damiana Prusa. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z historii, kultury Stanów Zjednoczonych oraz poznać ciekawostki codziennego życia w Ameryce.  Była to również szansa na doskonalenie umiejętności językowych poprzez konwersacje.  Dziękujemy bardzo za odwiedziny  i czekamy na kolejne spotkania!

 
Dzień Tajemnych Wróżb

Czytaj całość

Wesołe czary – mary, odprawiane tradycyjnie 29 listopada wieczorem (andrzejki), w tym roku odbyły się w naszej szkole już - 27 listopada. Uczniowie klas integracyjnych zaprosili do wspólnej zabawy młodzież z Gimnazjum nr 7 w Chełmie.

Czytaj całość
 
Dzień Odzyskania Niepodległości
Czytaj całość Tradycyjnie już od lat, nie bacząc na zawieruchy dziejowe, 11 listopada obchodzimy Dzień Odzyskania Niepodległości. Jest on symbolem patriotyzmu, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przypomniał nam, czym jest ojczyzna i jaką wartość ma wolność.

 więcej zdjęć >>

Czytaj całość
 
95 Lat Tradycji Szkoły

 

95-rocznica2.jpg

Tradycją szkoły są coroczne obchody Dnia Patronki, którym towarzyszy przyjęcie do społeczności IV LO uczniów klas pierwszych oraz zmiana pocztu sztandarowego. W tym roku Dzień Patronki połączony ze Świętem Edukacji Narodowej obchodzony był 17 października wyjątkowo uroczyście. Powodem tego jest przypadająca na rok 2014 dziewiędziesiąta piąta rocznica utworzenia Państwowego Seminarium Nauczycielskiego Żeńskiego, którego tradycje liceum kultywuje.

 

Czytaj całość
 
Konkurs Zawody Przyszłości XXI i XXII - rozstrzygnięty!
Czytaj całość

Krystian Greniuk (I miejsce, ucz. IV LO,  kl. I C), Albert Maj (II miejsce, uczeń ZSBiG, kl. I AT) oraz Natalia Hołubowicz (III miejsce, ucz. IV LO, kl. I C) zostali laureatami międzyszkolnego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: Zawody Przyszłości XXI i XXII wieku. 

Czytaj całość
 
Wybraliśmy mistera IV LO

Z okazji Dnia Chłopaka – 30.09.2014 r., odbyły się wybory mistera IV LO. Panowie z zacięciem rywalizowali w wielu konkurencjach. Widzowie świetnie się bawili. Laur zwycięzcy odebrał Michał Gołowacz z kl I B.

Gratulacje

  więcej >>

 
SIEDEM MEDALI DZIEWCZĄT NA LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ !

 

ZawodyZawody
ZawodyZawodyZawody
ZawodyZawodyZawody
 
 24 września na stadionie MOSiR odbyła się Liga Lekkoatletyczna połączona z Młodzieżowymi Igrzyskami Chełmskimi. Zawodniczki naszej szkoły zdobyły siedem medali, w tym 2 złote i 5 srebrnych. Bezkonkurencyjna okazała się Beata Federowicz z klasy III c, która zdobyła złoty medal w skoku w dal. Swoim rywalkom szans nie dała Aneta Skomorucha z klasy III c zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą. Na podium stanęła również Katarzyna Fedec z klasy II e, która zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m. Kasia   reprezentowała także naszą szkołę w biegu 4 x 100 metrów, razem z Adą Dudewicz z klasy III e, Eweliną Petruk z klasy III e oraz Beatą Federowicz z klasy III c. Zawodniczki minimalnie przegrały z II LO i zajęły drugie miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
Lista tematów z języka polskiego na rok szkolny 2014/2015
Czytaj całość
 
Z Niebieską Szkołą pod żaglami

Rejs Niebieskiej Szkoły to jedna z największych przygód w życiu – to mówią uczniowie szkoły z której dyrektorem - Markiem Muszyńskim, spotkała się drugiego października młodzież klas pierwszych i drugich.

 Niebieska Szkoła to program rejsów morskich połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca rejowego. Program adresowany jest do uczniów gimnazjów i liceów.

Czytaj całość

Czytaj całość
 
Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

Sienkiewicz królował w IV LO w sobotę – 6 września. Nauczyciele i uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji czytania "Trylogi"i Henryka Sienkiewicza i już od dziesiątej rano w czytelni naszej biblioteki rozbrzmiewały fragmenty „Potopu”. Wychowawcy i uczniowie, konkurując ze sobą, starali się jak najlepiej zinterpretować tekst napisany niełatwą dla wspłczesnych polszczyzną. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, a duża frekwencja świadczy o tym, że czytanie wcale nie musi być nudne, a młodzi ludzie przy odpowiedniej motywacji bardzo chętnie uczesniczą w takich akcjach.

więcej >>

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 190 z 211