• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Prezentacje młodzieżowe pt."Moje przyrodnicze pasje"
 

Czytaj całośćPrezentacjePrezentacje
PrezentacjePrezentacje 
 

Dwunastego grudnia 2014 r. w IV LO odbyła się sesja naukowa pt."Moje przyrodnicze pasje". Wzięli w niej udział zaproszeni goście ze szkół gimnazjalnych, uczniowie naszej szkoły oraz gość specjalny -  pan Mariusz Kluziak, reprezentujący Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Uczniowie, dla których biologia jest pasją, podzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą.

Czytaj całość
 
IV LO - MISTRZEM ODKRYWANIA TALENTÓW!

Liceum nasze, jako jedna z

6 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce,

zostało wyróżnione przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie tytułem

Mistrza Odkrywania Talentów.

 Tytuł ten, jest nadawany finalistom konkursu za opracowanie i wdrożenie nowatorskich i kompleksowych rozwiązań w kształceniu uczniów zdolnych.

Czytaj całość
 
Uwaga! Niezwykła oferta dla uczniów!

Jeżeli chcesz realizować swoje pasje i zainteresowania?

Jeżeli chcesz odnosić sukcesy?

Nie czekaj! Nie stój z boku!

Wybierz sobie nauczyciela z którym chciałbyś współpracować i zgłoś się do niego. Wybrany nauczyciel będzie Cię wspierał w dążeniu do realizacji Twoich marzeń i planów.

Czytaj całość
 
Sportowy sukces internatu

W tym roku szkolnym po raz dziesiąty młodzież naszego internatu przystąpiła do zmagań sportowych w ramach Sportowej Ligi Internatów. W grudniu odbył się turniej tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców. Obie drużyny spisały się bardzo dobrze Dziewczęta (Natalia Hołubowicz i Weronika Zarek) pokonały wszystkie rywalki i zajęły pierwsze miejsce. Chłopcy (Krystian Greniuk i Szymon Wlazło) zajęli bardzo dobre, punktowane  trzecie miejsce.
    Sportowa Liga Internatów ma na celu integrację młodzieży chełmskich internatów oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnej formy spędzania czasu wolnego.
Gratulujemy naszym zawodnikom i czekamy na dalsze sukcesy. Już wkrótce  zawody w piłkę siatkową  i turniej gry w warcaby. 
 
Nocny Maraton Pisania Listów

Już po raz siódmy zapraszamy na Nocny Maraton Pisania Listów organizowany w naszej szkole

  4 grudnia 2015 r.

Zaczynamy o godz. 20.00. Kończymy o godz. 6.00.

 

Piszemy listy w obronie prześladowanych i więzionych za przekonania i poglądy.

Przyłącz się do naszej akcji!

 
Gala konkursu Pomocna Dłoń

20141208_132200.jpg

  Dnia 8 grudnia 2014 r. podczas uroczystej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Chełm odbyła się Gala Konkursu ,,Pomocna Dłoń". Uczennice IV LO zostały jej finalistkami.

 

 
Mikołajki

 

Dnia 8 grudnia odwiedziliśmy podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczegow Chełmie. Razem z Mikołajem i Śnieżynkami rozdawaliśmy przygotowane przez naszych uczniów paczki. Było wiele radości i wzruszeń.

 

 
Mikołaj w internacie
4 grudnia, w  Internacie przy IV Liceum Ogólnokształcącym  w Chełmie, znienacka pojawił się Święty Mikołaj. Przywiózł ze sobą trzy wielkie worki prezentów. Prezenty otrzymały wszystkie grzeczne dzieci pod warunkiem, że powiedziały wierszyk lub zaśpiewały piosenkę. Mikołaj nie krył radości i zachwytu nad talentami obdarowanych.
 
W krainie wróżb i czarów - warsztaty pedagogiczne w przedszkolu

Czytaj całość

Od 1 września bieżącego roku szkolnego w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna z przedmiotu podstawy wiedzy pedagogiczno- psychologicznej. W ramach zajęć warsztatowych 26.11.2014 r. uczniowie kl. II d (klasa pedagogiczna) pod opieką p. Mirosławy Zakrzewskiej obserwowali zajęcia przeprowadzone z dziećmi 4-5 letnimi w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Chełmie.

Czytaj całość
 
Koncert charytatywny

Dnia 25 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się niezwykły koncert. Na scenie wystąpili utalentowani uczniowie z IV LO oraz młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie. Dochód z koncertu został przeznaczony dla Stasia Blicharza na turnus rehabilitacyjny. Niezwykle nam było miło, że chłopiec był wśród widowni na koncercie i świetnie się podcza niego bawił. Życzymy naszemu małemu koledze dużo, dużo zdrowia.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 171 - 180 z 211