• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Konkurs fotograficzny dla uczniów pt.: "Piękna nasza Polska cała... - obrazki z wakacji"

W ramach zbliżającego się III Kongresu Karty Szkolnej, który odbędzie się na przełomie września i października bieżącego roku w Głogowie, serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie organizowanym w ramach Kongresu.

Czytaj całość
 
Stypendium Prezydenta Miasta Chełm dla Karoliny Fik

Czytaj całość

Karolina Fik – uczennica klasy IId (integracyjnej) znalazła się w elitarnej grupie ośmiu najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych

i otrzymała dyplom oraz gratulacje z rąk Prezydent Miasta Chełm Agaty Fisz, wiceprezydenta Stanisława Mościckiego i dyrektora Wydziału Oświaty – Augustyna Okońskiego.

Uroczystość wręczenia uczniom z chełmskich szkół  Stypendiów Prezydenta Miasta Chełm za wybitne osiągnięcia w nauce odbyła się w piątek – 22 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie.

Czytaj całość
 
Tutoring w IV LO doceniony

Czytaj całość

 

9 kwietnia 2015 roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoła Innowacji, który jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność. Niezwykłym wyróżnieniem dla IV LO jest nadanie nam tytułu:

„Innowacyjna Inicjatywa”

za innowację programowo – organizacyjną:

 
  Tutoring – praca nad pasją i rozwojem ucznia.

Jesteśmy jedyną szkołą na Lubelszczyźnie, która została w ten sposób doceniona za podejmowane działania innowacyjne.

Czytaj całość
 
Mamy finalistkę ogólnopolskiej Olimpiady!

Matura z WOS-u zdana na 100% oraz wolny wstęp na Uniwersytet Jagielloński – oto nagrody dla Joanny Bejdy (II d) – finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową! Uczennicę przygotowała dr Anna Antczak – doradca zawodowy. Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

 
 
Ala Łukaszewska IV w Polsce!
Alicja Łukaszewska, uczennica kl. II c, zajęła IV miejsce
w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół Eko w kategorii techniczno-inżynieryjnej.
Czytaj całość
 
Aleksandra Emerla zwyciężczynią XIII WFPA

XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej przeszedł do historii. Uczestnicy wykazali się nadzwyczaj wysokim poziomem artystycznym, bawiliśmy się świetnie, a ponadto- trzynastka okazała się szczęśliwa dla reprezentantów naszej szkoły.

Już po raz drugi imprezą towarzyszącą Festiwalowi była Kuźnia Talentów Gimnazjalnych, którą wygrała Natalia Ufniarz z ZSO nr 6 w Chełmie.

więcej zdjęć >>

 Poniżej szczegółowe wyniki konkursów.
Czytaj całość
 
Łączy nas pamięć

Czytaj całość

 

Dnia 19 kwietnia 2015 roku uczennice kl. I "c"- Klaudia Sikorska i Gabrysia Karyś przypinały chełmianom papierowe żonkile. W ten sposób, jako szkoła włączyliśmy się w obchodzoną w całej Polsce 72 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Organizatorem "Akcji Żonkil" jest Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie.

Czytaj całość
 
Ada Gozdecka laureatką konkursu o Januszu Korczaku!

Adrianna Gozdecka orazJoanna Bejda (kl. IID) zajęły I i II miejsce w konkursie literackim pt. Wartości wychowawcze zawarte w twórczości Janusza Korczaka, organizowanym przez katedrę pedagogiki PWSZ w Chełmie. Opiekunami laureatek były: dr A. Antczak oraz p. B. Kautsch. W konkursie wzięli ponadto udział: Natalia Duranowska, Rafał Popek (uczniowie kl.I B) oraz Wiktoria Brzezicka (II E). Gratulujemy!

 
Eurpejski konkurs Młodzież w Lasach Europy

W marcu odbył się krajowy etap konkursu „Młodzież w lasach Europy”. Naszą szkołę reprezentowały dwa trzyosobowe zespoły. Udział w konkursie wymagał nie tylko znajomości faktów związanych z lasami Europy, ale także dobrej znajomości języka angielskiego. Materiały merytoryczne oraz test były dostępne tylko w tym języku. Wśród zespołów reprezentujących Nadleśnictwo Chełm, nasza szkoła zajęła I i II miejsce.

Czytaj całość
 
Konkurs o dr Jadwidze Młodowskiej rozstrzygnięty!

27.03.2015r. w murach IV Li­ceum Ogólnokształcącego w Chełmie został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych z Chełma i regionu, o życiu i działalności dr Jadwigi Młodowskiej. Kon­kurs był efektem udziału sto­warzyszenia „Młodzi Aktywni – młodzież i sympatycy IV LO” w ogólnopolskim konkursie o grant Fundacji Banku Zachod­niego WBK pod hasłem: „Tu mieszkam, tu zmieniam

Czytaj całość

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 160 z 211