• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Tutoring w IV LO doceniony

Czytaj całość

 

9 kwietnia 2015 roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoła Innowacji, który jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność. Niezwykłym wyróżnieniem dla IV LO jest nadanie nam tytułu:

„Innowacyjna Inicjatywa”

za innowację programowo – organizacyjną:

 
  Tutoring – praca nad pasją i rozwojem ucznia.

Jesteśmy jedyną szkołą na Lubelszczyźnie, która została w ten sposób doceniona za podejmowane działania innowacyjne.

Czytaj całość
 
Mamy finalistkę ogólnopolskiej Olimpiady!

Matura z WOS-u zdana na 100% oraz wolny wstęp na Uniwersytet Jagielloński – oto nagrody dla Joanny Bejdy (II d) – finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową! Uczennicę przygotowała dr Anna Antczak – doradca zawodowy. Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

 
 
Ala Łukaszewska IV w Polsce!
Alicja Łukaszewska, uczennica kl. II c, zajęła IV miejsce
w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół Eko w kategorii techniczno-inżynieryjnej.
Czytaj całość
 
Aleksandra Emerla zwyciężczynią XIII WFPA

XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej przeszedł do historii. Uczestnicy wykazali się nadzwyczaj wysokim poziomem artystycznym, bawiliśmy się świetnie, a ponadto- trzynastka okazała się szczęśliwa dla reprezentantów naszej szkoły.

Już po raz drugi imprezą towarzyszącą Festiwalowi była Kuźnia Talentów Gimnazjalnych, którą wygrała Natalia Ufniarz z ZSO nr 6 w Chełmie.

więcej zdjęć >>

 Poniżej szczegółowe wyniki konkursów.
Czytaj całość
 
Łączy nas pamięć

Czytaj całość

 

Dnia 19 kwietnia 2015 roku uczennice kl. I "c"- Klaudia Sikorska i Gabrysia Karyś przypinały chełmianom papierowe żonkile. W ten sposób, jako szkoła włączyliśmy się w obchodzoną w całej Polsce 72 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Organizatorem "Akcji Żonkil" jest Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie.

Czytaj całość
 
Ada Gozdecka laureatką konkursu o Januszu Korczaku!

Adrianna Gozdecka orazJoanna Bejda (kl. IID) zajęły I i II miejsce w konkursie literackim pt. Wartości wychowawcze zawarte w twórczości Janusza Korczaka, organizowanym przez katedrę pedagogiki PWSZ w Chełmie. Opiekunami laureatek były: dr A. Antczak oraz p. B. Kautsch. W konkursie wzięli ponadto udział: Natalia Duranowska, Rafał Popek (uczniowie kl.I B) oraz Wiktoria Brzezicka (II E). Gratulujemy!

 
Eurpejski konkurs Młodzież w Lasach Europy

W marcu odbył się krajowy etap konkursu „Młodzież w lasach Europy”. Naszą szkołę reprezentowały dwa trzyosobowe zespoły. Udział w konkursie wymagał nie tylko znajomości faktów związanych z lasami Europy, ale także dobrej znajomości języka angielskiego. Materiały merytoryczne oraz test były dostępne tylko w tym języku. Wśród zespołów reprezentujących Nadleśnictwo Chełm, nasza szkoła zajęła I i II miejsce.

Czytaj całość
 
Konkurs o dr Jadwidze Młodowskiej rozstrzygnięty!

27.03.2015r. w murach IV Li­ceum Ogólnokształcącego w Chełmie został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych z Chełma i regionu, o życiu i działalności dr Jadwigi Młodowskiej. Kon­kurs był efektem udziału sto­warzyszenia „Młodzi Aktywni – młodzież i sympatycy IV LO” w ogólnopolskim konkursie o grant Fundacji Banku Zachod­niego WBK pod hasłem: „Tu mieszkam, tu zmieniam

Czytaj całość

Czytaj całość
 
XIII Szkolny Konkurs Historyczny "Józef Piłsudski- człowiek czynu i legendy"

W piątek, trzynastego marca drużyna z IV LO w składzie: Ania Bis, Paulina Hanczaruk i Dominika Handzel w XIII Szkolnym Konkursie Historycznym "Józef Piłsudski- człowiek czynu i legendy" zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 
XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej i II Kuźnia Talentów Gimnazjalnych

IV Liceum Ogólnokształcące im. dr Jadwigi Młodowskiej jest organizatorem XIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej oraz II Kuźni Talentów Gimnazjalnych.  Impreza  odbędzie się 17 kwietnia 2015 r.  w Chełmskim Domu Kultury, ul. Plac Tysiąclecia 1.

materiały do pobrania:

XIII WFPA: karta zgłoszeniowa i regulamin >>

Wojewódzki Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej: karta zgłoszenia, regulamin, teksty do tłumaczenia >>

 

materiały do pobrania: 

II Kuźnia Talentów Gimnazjalnych -  2015 r.

regulamin i karta zgłoszeniowa >>

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 150 z 199