• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Z wizytą w WSEI w Lublinie

10 lutego br wszyscy uczniowie klas drugich uczestniczyli w wizycie studyjnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczelnia przygotowała szereg wykładów otwartych, warsztatów i prezentacji z wykorzystaniem laboratoriów na Wydziale Nauk o Zdrowiu, Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziale Administracji i Ekonomii. Najbardziej atrakcyjne były zajęcia: Co ze sobą zrobić po maturze?, Wykorzystanie wariografu w procesie selekcji, Życie dla zdrowia – dieta, ruch, stan ducha oraz Możliwości i techniki uczenia się człowieka.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
XIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej i III Kuźnia Talentów Gimnazjalnych

 

Materiały do pobrania:

XIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej >>
III Kuźnia Talentów Gimnazjalnych  >> 

IV Liceum Ogólnokształcące im. dr Jadwigi Młodowskiej jest organizatorem  XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, który odbędzie się   15 kwietnia 2016r.   w Chełmskim Domu Kultury,
ul. Plac Tysiąclecia 1.

Czytaj całość
 
IV Liceum Ogólnokształcące i Wydział Politologii UMCS
 – czyli młodzież licealna na wykładach uniwersyteckich.
 
Czytaj całość
 IV LO w Chełmie od siedmiu lat współpracuje z Wydziałem Politologii UMCS w Lublinie. Licealiści wdrażają się w rytm pracy studenckiej,  jeżdżąc cyklicznie na zajęcia otwarte na uczelnię, ale także pracownicy naukowi Politologii są częstymi gośćmi w szkole. Nagrodą za zajecie I miejsca przez młodzież IV LO w debatach oksfordzkich organizowanych przez UMCS  był wykład samego prodziekana Wydziału Politologii Pana profesora dr. hab. Marka Pietrasia.  


Czytaj całość
 
Sukces Weroniki Fik

Weronika Fik, uczennica kl. I C, zajęła I miejsce w konkursie „W krainie bagien i moczarów”, organizowanym przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, który odbył się 02.02.2016r. Uczennica pokonała blisko 30 uczestników i to w pięknym stylu - zdystansowała zdobywcę II m-ca  sześcioma punktami.
Dominika Handzel, ucz. kl. III C, zdobyła wyróżnienie. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 9 osób. Byliśmy najliczniejszą grupą, wśród przystępujących do konkursu. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca, zdobyli szeroką wiedzę na temat bagien i moczarów oraz ich ochrony. Wykazali się też znajomością gatunków roślin i ptaków zamieszkujących bagna położone w okolicach Chełma.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

 

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
Uczniowie na Balu Leśnych Zwierząt

3 lutego br uczniowie klasy II B – pedagogicznej – opiekowali się dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w czasie zabawy choinkowej pod hasłem: Bal Leśnych Zwierząt. Na balu można było spotkać bobra, wiewiórkę, myszkę, lisiczkę, jeża oraz inne postacie z bajek. Wszyscy doskonale bawili się podczas tańców i konkursów. I dużym i małym uczestnikom bal dostarczył wszystkim wiele emocji.

więcej zdjęć >>

 

 
Matematyka w przedszkolu

W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej 27.01.2016 r. młodzież klasy I c miała możliwość obserwacji zajęć prowadzonych w grupie 5-6 latków  pt. „ Bałwankowa rodzina- współdziałanie dzieci”. Celem tych zajęć było poznanie liczby dziewięć i jej znaku graficznego. Przedszkolaki wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami liczyły, tańczyły i śpiewały. Radości było wiele...

Czytaj całość

Czytaj całość
 
Konsultacje dla Rodziców

W związku z tym, że w dniu 27.01.2016 r. odbyły się konsultacje dla Rodziców uczniów IV LO oraz zebrania klasowe, konsultacje w dniu 3.02. 2016 r. są odwołane.

 
Sukces w Debatach Politologicznych

Reprezentacja IV LO zajęła I miejsce

w szóstych debatach oksfordzkich organizowanych przez Wydział Politologii UMCS w Lublinie.

Czytaj całość

Zespół z IV LO w składzie: Adrian Gierun - III a, Jakub Kowalczyk - II b, Daniel Tomaszewski - II b, pokonał drużyny ze szkół z Puław, Świdnika oraz Lublina.

Czytaj całość
 
Tradycje Bożego Narodzenia w kulturze europejskiej
17 grudnia 2015 odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli języków obcych, którego celem było przybliżenie tradycji wspólnych dla narodów europejskich oraz pogłębienie  świadomości o przynależności do chrześcijańskiego kręgu kulturowego wszystkich narodów  Europy.

Czytaj całość

Czytaj całość
 
Zapaliliśmy "Światło Wolności"

13 grudnia o godzinie 19.30. w oknach internatu zapłonęły świece. Młodzież włączyła się do akcji „Zapal Światło Wolności" zainicjowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem akcji, organizowanej w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, było upamiętnienie ofiar tego okresu.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 120 z 211