• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Kolejny, wielki sukces Weroniki Fik !
Weronika Fik wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Eko. I etap polegał na rozwiązaniu dwóch testów wiedzy. Po zsumowaniu punktów okazało się, że Weronika uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy!
W kolejnym etapie konkursu należy zaplanować plan zbiórki elektrośmieci w naszym mieście oraz przedstawić go w formie prezentacji multimedialnej. Opiekunem merytorycznym jest nauczyciel biologii - Ewa Chełmińska. Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu.
 
Nowoczesność i edukacja w IV LO

Czytaj całość

W IV LO wszyscy uczniowie mają możliwość korzystania podczas zajęć lekcyjnych ze specjalistycznych urządzeń, które poprawiają jakość i komfort pracy.

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty oczami absolwentów IV LO
Czytaj całość
 
 
"Nikogo nie zgubić, każdego rozwinąć", czyli Dzień Otwarty w IV LO
Każdy z nas przez całe swoje życie boryka się z różnymi wyborami. Wybór szkoły, kierunku studiów lub miejsca pracy. Obecnie przed gimnazjalistami stoi wybór odpowiedniego liceum. Miejsca, które będzie zarówno kształcić jak i rozwijać pasje i zainteresowania przyszłych uczniów. Taka placówka, która zapewni bezpieczeństwo, spokój jak i dobrą zabawę. Taką szkołą bez dwóch zdań jest IV Liceum Ogólnokształcące im.dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie.
24 kwietnia 2017 roku liceum wyszło gimnazjalistom naprzeciw organizując coroczne dni otwarte, podczas których przyszli uczniowie mogli uczestniczyć w spacerze po szkole, pracowniach naukowych jak i obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez obecnych uczniów IV Liceum.
"Tutoring, rozwój, sukces". Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne dni otwarte.
Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny "Przebudzenie" rozstrzygnięty !
Czytaj całośćW IV LO zorganizowano konkurs fotograficzny "Przebudzenie", skierowany do uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na uchwyceniu w kadrze budzącej się wczesną wiosną przyrody.
Wpyynęło ponad 80 prac, z czego po weryfikacji kryteriów, do oceny dopuszczono 71. Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce: Weronika Fik II c, Adrianna Gozdecka III c, Aleksandra Okoń II c, II miejsce: Aneta Maciejewska III c, Weronika Roman III c, III miejsce: Marcin Syk III c, Karolina Markowska III c.
Czytaj całość
 
Seminarium ekologiczne "Eko - problemy małe i duże"

 Czytaj całośćZespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie zorganizował seminarium ekologiczne pt."Eko - problemy małe i duże". Zaproszono do udziału różne szkoły ponadgimnazjalne. IV LO również wzięło udział w tym wydarzeniu. Nasi uczniowie opracowali temat "Działalność człowieka i jej wplyw na środowisko naturalne". Autorami obszernego i rzeczowego referatu byli uczniowie klasy I B: Mateusz Roman, Krzysztof Mrozowski i Justyna Ziarkowska. Prezentację multimedialną przygotował Mateusz Roman. Referowała uczennica klasy I a - Weronika Wojcieszuk.

Opiekunem merytorycznym był nauczyciel biologii - Ewa Chełmińska.

Czytaj całość
 
IV LO - Szkołą Innowacji

20 kwietnia 2017 roku IV LO już po raz kolejny znalazło się wśród najlepszych szkół na Lubelszczyźnie i otrzymało Certyfikat Szkoła Innowacji.

Jest to wyróżnienie przyznawane szkołom w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

 
Konkurs matematyczny rozstrzygnięty
Wyniki konkursu matematycznego dla gimnazjalistów - Po co ja się tego uczę…?:

1.    Dawid Siwak, Bartosz Pomiankiewicz, Damian Kretowicz – Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Katarzyna Stojecka
2.    Dawid Kozaczuk, Kacper Brzyszko, Paweł Stachowski - Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Marek Stojecki
3.    Julia Szmiłyk, Kacper Kidała, Michał Kowalczuk -                 Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Marek Stojecki
Czytaj całość
 
Aleksander Fisz najlepszy w konkursie językowym "Film Quiz"
Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą  konkursu językowego dla gimnazjalistów „Film Quiz” rozegranego w dn. 04.04.2017r. został Aleksander Fisz z Zespołu Szkół w Strachosławiu, drugie miejsce zajęła Anna Tatys z Gminnego Zespołu Szkół w Dubience, a trzecie Jakub Waniewski z Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie.
Czytaj całość
 
Spotkanie wielkanocne na zdjęciach
Czytaj całość
Czytaj całość
 
Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej zagrał już po raz piętnasty

 Czytaj całość

31 marca 2017 roku już po raz piętnasty odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej.

Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Spośród blisko 150 zgłoszeń, po wstępnych eliminacjach zakwalifikowano do finału, który się odbył w Chełmskim Domu Kultury, 21 solistów oraz 5 zespołów. Artyści przybyli do nas z różnych szkół województwa lubelskiego, m. in.: z Lublina, Dęblina, Nałęczowa, Łukowa, Lubartowa, Świdnika, Tomaszowa Lubelskiego, Parczewa, Biłgoraja, Zwierzyńca.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 199