• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
IV LO - szkołą nowych możliwości

W dniu 12.06.2017 r, dyrektor IV LO - Marzena Koprukowniak podpisała umowę o realizacji projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020 pt. „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanego ze środków EFS. Projekt będzie realizowany przez dwa lata. Główne założenia projektu:
- zakup wyposażenia pracowni chemicznej i biologicznej oraz mobilnej pracowni komputerowej złożonej z 30 stanowisk
-budowa szkolnej infrastruktury sieciowo-usługowej
-kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy czyli dodatkowe zajęcia z matematyki, j. obcych, biologii i chemii prowadzone metodą eksperymentu.
-wsparcie terapeutyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
-doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli. 

 
II Piknik Literacki
Zapraszamy do oglądania

 
Spotkanie z Grzegorzem Gawlikiem
Czytaj całość24 maja 2017r. w naszej szkole odbyło się pasjonujące spotkanie z podróżnikiem, alpinistą, zdobywcą wulkanów – Grzegorzem Gawlikiem.
Czytaj całość
 
Weekend majowy w Belgii
Czytaj całośćW długi weekend majowy uczniowie IV LO wraz z nauczycielami udali się na wymianę młodzieży do Belgii. Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program, który po pierwsze gwarantował spotkanie  z kulturą i architekturą. Uczestnicy zwiedzili wiele miasteczek regionu Walonia-Braine l'Alleud,Braine le Château,Luvain, La Hulpe, Wavre i Brukselę. Grupa mogła zwiedzić majestatyczne katedry w Nivelles i Brukseli, podziwiać  typowe renesansowe  kamienice. Poza tym, mieli okazję  spotkać się z przyrodą przemierzając szlak na trasie pielgrzymkowej do Santiago de Compostella,pośród  bukowych lasów porośniętych niebieskimi dywanami dzikich  hiacyntów.
Czytaj całość
 
I miejsce w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
Nasza drużyna w składzie: Klaudia Wlodarczyk (kapitan) III c, Agnieszka Nowak IIIc , Klaudia Sobolewska III c, Krystian Greniuk III c, Krzysztof Mrozowski I b, Mateusz Roman I b (rezerwowy), zdobyła I miejsce w Etapie Rejonowym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzostwa zostały zorganizowane na terenie Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie w dniu 27 kwietnia 2017 r. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje dla naszych RATOWNIKÓW ! 13 maja 2017r. nasza szkoła zmierzy się z najlepszymi drużynami z województwa lubelskiego na terenie Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Trzymajcie kciuki!
 
Zagłosuj i pomóż wybrać lekturę innym!
 
PRZECZYTAŁEŚ?
ZAGŁOSUJ I POMÓŻ WYBRAĆ LEKTURĘ INNYM!

 
Plebiscyt na najciekawszą książkę
w bibliotece IV LO:
16.05.2017r. – 31.05.2017r.
 
Przyjdź do biblioteki!  Zagłosuj!
Wspólnie wybierzemy najlepsze książki.
 
Kolejny, wielki sukces Weroniki Fik !
Weronika Fik wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Eko. I etap polegał na rozwiązaniu dwóch testów wiedzy. Po zsumowaniu punktów okazało się, że Weronika uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy!
W kolejnym etapie konkursu należy zaplanować plan zbiórki elektrośmieci w naszym mieście oraz przedstawić go w formie prezentacji multimedialnej. Opiekunem merytorycznym jest nauczyciel biologii - Ewa Chełmińska. Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu.
 
Nowoczesność i edukacja w IV LO

Czytaj całość

W IV LO wszyscy uczniowie mają możliwość korzystania podczas zajęć lekcyjnych ze specjalistycznych urządzeń, które poprawiają jakość i komfort pracy.

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty oczami absolwentów IV LO
Czytaj całość
 
 
"Nikogo nie zgubić, każdego rozwinąć", czyli Dzień Otwarty w IV LO
Każdy z nas przez całe swoje życie boryka się z różnymi wyborami. Wybór szkoły, kierunku studiów lub miejsca pracy. Obecnie przed gimnazjalistami stoi wybór odpowiedniego liceum. Miejsca, które będzie zarówno kształcić jak i rozwijać pasje i zainteresowania przyszłych uczniów. Taka placówka, która zapewni bezpieczeństwo, spokój jak i dobrą zabawę. Taką szkołą bez dwóch zdań jest IV Liceum Ogólnokształcące im.dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie.
24 kwietnia 2017 roku liceum wyszło gimnazjalistom naprzeciw organizując coroczne dni otwarte, podczas których przyszli uczniowie mogli uczestniczyć w spacerze po szkole, pracowniach naukowych jak i obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez obecnych uczniów IV Liceum.
"Tutoring, rozwój, sukces". Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne dni otwarte.
Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny "Przebudzenie" rozstrzygnięty !
Czytaj całośćW IV LO zorganizowano konkurs fotograficzny "Przebudzenie", skierowany do uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na uchwyceniu w kadrze budzącej się wczesną wiosną przyrody.
Wpyynęło ponad 80 prac, z czego po weryfikacji kryteriów, do oceny dopuszczono 71. Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce: Weronika Fik II c, Adrianna Gozdecka III c, Aleksandra Okoń II c, II miejsce: Aneta Maciejewska III c, Weronika Roman III c, III miejsce: Marcin Syk III c, Karolina Markowska III c.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 205